Podsumowanie roku 2014 wg swiebodzice.info (foto)

Podsumowanie roku można zrobić na wiele sposobów. Zawsze będzie na nim „odcisk” preferencji osoby, która takie zestawienie przygotuje. Tutaj opieram się na wybranych materiałach opublikowanych w serwisie swiebodzice.info.

Zapraszam do krótkiego przeglądu wydarzeń roku 2014. Roku wyborów samorządowych, co na pewno miało istotny wpływ na „życie” Świebodzic… Na szczęście sporo się działo w najbliższej okolicy. (po kliknięciu w zdjęcie otworzy się okno z artykułem źródłowym)

Początek roku był pod znakiem bezśnieżnej zimy – tak marnej pod tym względem nie było od lat. 6 styczna odbył się II w Świebodzicach Orszak Trzech Króli – było skromniej niż rok wcześniej, choć Świebodziczan więcej.
rubik_foto_sebastian_bialy_0017

W lutym koncert zespołu Cree w Wałbrzyskim klubie A’propos zgromadził komplet publiczności.
foto_sebastian_bialy_0017

Rubik w Świebodzicach (marzec) – duża impreza, niestety bilety po 80 zł okazały się za drogie. Aby wypełnić halę OSiR część biletów została rozdana za darmo – kto sprytniejszy skorzystał.
rubik_foto_sebastian_bialy_0017

Moreland and Arbuckle w Dobromierzu – zadziwiający koncert w zadziwiającym miejscu, dzięki samozaparciu Piotra Maciejczuka w Dobromierzu mieszka blues – tym razem import z USA.
MORELAND & ARBUCKLE foto Sebastian Bialy_0003

Kwiecień – nakładem Towarzystwa Miłośników Świebodzic został wydany album pod redakcją Witolda Bajalskiego, na ilustracjach porównanie Świebodzic ze starych pocztówek i dzisiaj…
_EB_8888

Maj. Jarmark Średniowieczny na zamku Grodno – weekendowa impreza rozwija się dobrym kierunku, warto było tam być i zapewne podobnie będzie następnej wiosny.
grodnoEB_0020

Gravel Road w Dobromierzu i znowu porcja porządnej muzyki z USA!
gravelroad_0004

Rozpoczął się remont ulic M. C. Skłodowskiej i Chmielnej w Świebodzicach. Nikt, chyba nie spodziewał się, że potrwa do… kiedy?
SEB_9083

W czerwcu, w runach zakładów Silena zawitali filmowcy, kręcono zdjęcia do serialu Czas Honoru. To już takie nasze Hollywood…
_EB_2075

Dni Świebodzic, w zasadzie poza koncertami Elektrycznych Gitar i Justyny Steczkowskiej nie ma o czym mówić. Po raz kolejny (tak jak w poprzednich latach) na scenie mylono Świebodzice ze Świebodzinem – smutne.
_EB_2493

Lipiec. Piknik historyczny „Bitwa czołgów” na łąkach przy zamku w Książu. Frekwencja przerosła organizatora – Stado Ogierów Książ. Swoją drogą, ciekawe czy firma z Kamieńca Ząbkowickiego (!) dogada się kiedyś z Zamkiem Książ w sprawie wspólnego działania.
_EB_2854

DobroBlues fesliwal – gwiazdą koncertu była legendarna Kasa Chorych – nieszczęśliwie  występ zbiegł się w finałowym meczem Mundialu.
_EB_3114

Castle Party w Bolkowie to przykład jak samorząd może wspierając prywatną imprezę promować miasto i odnosić korzyści finansowe. Na Castle Party przyjeżdżają goście z całej Europy!
castle_party_0014

Nocna wycieczka nad jeziorko Daisy (to moja prywatna inicjatywa 🙂 – sympatycznie spędziliśmy czas w miłym towarzystwie. Przebywanie w magicznym miejscu o północy robi wrażenie. Okolice Świebodzic sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu, w nadchodzącym roku postaram się przyłożyć do tego rękę i zaprosić Was na wspólną (inną niż wszystkie) wędrówkę.
_EB_4842

II Festiwal Tajemnic w Książu – skromniej niż rok wcześniej ale już zyskał grono zwolenników. „Tajemnice” Dolnego Śląska są pociągające.
_EB_5945

Piknik Lotniczy w Świebodzicach – malowanie twarzy, wata cukrowa a w tle zawody spadochronowe. Lepsze to niż siedzenie w domu.
_EB_6725

Janek Samołyk w Świebodzickim MDK – zapraszał burmistrz Świebodzic. Szkoda, że gospodarz się „zmył” po 15 minutach kiedy koncert się rozkręcał.
_EB_7158

Monkey Junk w Dobromierzu – Piotr Maciejczuk robi swoje, widzów coraz więcej!
_EB_7475

Wrzesień. Gala Parowozów w Jaworzynie, prywatne muzeum się rozkręca z roku na rok. Coraz więcej atrakcji, coraz więcej gości kupujących bilety!
_EB_8312

„Święto czekolady” świetny pomysł (i produkt, nasza „Śnieżka” była znana w całej Polsce, czy nie może tak być znowu?) na wypromowanie miasta. Niestety formuła piknikowa „macie piłkę – bawcie się” totalnie się nie sprawdziła. Przyszło wielu ludzi. Atrakcje podobne do tych z Pikniku Lotniczego. Wszędzie kolejki na kilkadziesiąt minut. Organizacyjna klapa. Czy będzie kontynuacja? Czy organizatorzy się czegoś nauczyli?

_EB_8516

Nocna Zmiana Bluesa zagrała w A’propos – dobry koncert, zespół w formie!

_EB_8516

Październik. Danny Bryant w Dobromierzu, to już prawdziwa gwiazda – komplet gości na sali!
_EB_1249

Otwarcie Mauzoleum Hochbergów w Książu. Symboliczna uroczystość, do zwiedzania mauzoleum zostanie udostępnione po renowacji krypty.
_EB_0545

16 listopada odbyły się wybory samorządowe, w Świebodzicach dzięki słabej kampanii wyborczej kontrkandydatów w pierwszej turze wygrał dotychczasowy burmistrz. Zmiany w ordynacji wyborczej spowodowały nieoczekiwane wzmocnienie poparcia elekta w Radzie Miasta. Czym zapłaci miasto za taką sytuację zobaczymy już niebawem… Starostą powiatu świdnickiego został Piotr Fedorowicz ze Świebodzic.
_EB_9958

Eric Gales wystąpił w Świdnicy po raz drugi w ramach „Świdnickich Nocy Jazzowych” organizowanych przez Artura Janickiego. Gales to wirtuoz gitary porównywany do Jimiego Hendrixa.
_EB_0671

I kolejna gwiazda w wałbrzyskim A’propos, Voo Voo w trasie promującej płytę „Dobry Wieczór”.
_EB_1591

10 grudnia w całej Polsce usłyszano o zamku Książ! Pożar dachu wywołany przez niefachowych robotników wybuchł około godziny 14. Spaliła się niedawno odnowiona, przednia część dachu. Straty oszacowano na około 1 mln zł. Plany są aby dach naprawić przed latem…
_EB_2230I na koniec jeszcze jedna ważna wiadomość. 30 grudnia, podczas III sesji Rady Miasta została przyjęta uchwała budżetowa.  Napiszę o tym, z komentarzem, w nowym roku.

Do Siego Roku!

redaktor naczelny
Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress