swiebodzice.info zapraszają na koncert do A’propos (wejściówki)

Prawdziwa gratka dla smakoszy nie tylko jazzu, lecz muzyki w ogóle. Leszek Żądło rzadko bywa w Polsce, ale jak już jest to w znakomitej muzycznej formie i z doborowym składem. Tym razem European Art. Ensemble obok lidera Leszka Żądły (saksofon tenorowy) tworzą: August Wilhelm Scheer (saksofon barytonowy), Wojtek Groborz (piano), Tolek Lisiecki (kontrabas) i Wiesław Jamioł (perkusja).

Lider projektu – Leszek Żądło – to saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Wurzburgu i Monachium. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a w 1983 r., już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble.
Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce.
Leszek Żądło był trzecim i ostatnim partnerem życiowym znanej polskiej aktorki Barbary Kwiatkowskiej, znanej m.in. z filmów „Ewa chce spać” i „Jowita”.

Klub A`propos, ul. Wieniawskiego 82, Wałbrzych
4.09, g. 20.00
Leszek Żądło European Art Ensemble

Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

Dla gości swiebodzice.info mamy dwie podwójne wejściówki, wystarczy wysłać do nas e-mail…
Na e-maile czekamy do 4 września, do godziny 10:00, szczęśliwców wylosujemy i powiadomimy telefonicznie.
Prosimy podać imię, nazwisko i numer telefonu, w nagłówku e-maila proszę wpisać: biletyLZ
Adres e-mail: redakcja@swiebodzice.info

leszek zadlo

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress