Nieodpowiedzialna akcja Ratusza i MDK

Bez zdrowego rozsądku i zachowania podstawowych zaleceń Sanepidu prowadzona jest populistyczna akcja rozdawania maseczek szytych w świebodzickim MDK.

Dzisiaj o godzinie 12:00 doszło do naruszenia zaleceń przeciwepidemicznych. W wyniku akcji zorganizowanej przez burmistrza Pawła Ozgę i Miejski Dom Kultury, przed Ratuszem  zgromadziła się grupa kilkudziesięciu osób. Akcja prowadzona jest bez koordynacji, nie są przestrzegane zalecenia dotyczące zachowania bezpiecznej odległości i zakazu zgromadzeń.

Maseczki od kilku dni szyte są przez pracownice Miejskiego Domu Kultury w ramach stosunku pracy (jest to działalność pozastatutowa), wątpliwa jest sterylność tych produktów i nie posiadają one żadnych certyfikatów, nie wiadomo też czy materiał z którego są szyte jest bezpieczny. Maseczki te nie chronią przed zarażeniem koronawirusem.

Doprowadzenie do zgromadzenia tak dużej liczby osób jest narażeniem tych osób na zakażenie koronawirusem i gwałci przepisy przeciwepidemiczne. Ta akcja może przyczynić się do gwałtownego rozprzestrzenienia się epidemii w Świebodzicach. Udział w zgromadzeniu zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców Świebodzic.

38 thoughts on “Nieodpowiedzialna akcja Ratusza i MDK

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u