Ulica Sienkiewicza znowu zamknięta – zapłacimy za nieudolność Ratusza

Jeden dzień od ogłoszenia wykonawcy potrzebowała firma PW Stańczyk S.J. aby rozpocząć kolejny remont ulicy Sienkiewicza. Miasto zapłaci za przegapienie terminu gwarancji około 150 tys. zł.

W wyniku powstępowania o udzielenie zamówienia publicznego została wybrana jedyna jak wpłynęła oferta na wykonanie prac – oferta firmy PW Stańczyk. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione w wyniku braku ofert. Zgodnie z zamówieniem prace mają być zakończone do końca listopada br., koszt wykonania naprawy polegającej na wymianie podbudowy wyniesie 147 600 zł i zostanie pokryty z budżetu gminy. Kwota nie obejmuje kosztów wykonanej wcześniej ekspertyzy technicznej.

Remont ulicy Sienkiewicza na koszt miasta jest wynikiem „przegapienia” terminu gwarancji udzielonej przez wykonawcę pierwotnego remontu. Urzędnicy spóźnili się dosłownie kilka dni (więcej…).

Ulica Sienkiewicza nie ma szczęścia. Po remoncie w 2013 roku okazało się, że nawierzchnia zapada się w kilku miejscach. W ramach gwarancji wykonawca wykonał nieskuteczną naprawę. Po kilku miesiącach nawierzchnia ponownie zaczęła się zapadać i to dużo bardziej… Okres gwarancji został przedłużony do końca styczna 2017. Reklamacja została złożona 7-go lutego 2017.

Ratusz zapowiedział, że wystąpi z roszczeniami do pierwotnego wykonawcy na drodze sądowej…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress